height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

פתח תקווה – פרויקט פארק הירקון

מיקום: פתח תקווה
זכויות במתחם: שטח התכנית היא 5,850 דונם, מתוכם 1255 דונם לטובת פארק עירוני שיכלול שטח לנופש, 1066 דונם לגן לאומי, 107 דונם לספורט, 642 דונם לשטח חקלאי מיוחד, וכן 639 דונם לפיתוח למגורים ותעסוקה
ייעוד: התכנית בפארק הירקון כוללת גם מתחמי בינוי שיוקמו בסמוך לשכונות הצפוניות על פני שטח של כ-639 דונם ויאפשרו תכנון במסגרת הליך "איחוד וחלוקה"
סטטוס תכנוני: תמ"א 35/4

פרטים נוספים על הפרויקט

  • תמ"א 35/4 עיקרו של שינוי 4 לתמ"א 35 הנו יצירת מתווה תכנוני המאפשר צפיפות עירונית גבוהה הנשענת על יתרונותיו של מרחב עירוני צפוף השינוי  מתמקד באיכות  סביבת המגורים ובצפיפות המגורים בכל סביבת המגורים (הברוטו), ולא בשטחי המגורים לבדם(הנטו), כפי שהיה נהוג עד כה. הגדלת הצפיפות בברוטו ולא בנטו, מאפשרת התייחסות לסביבת המגורים כמכלול ותוספת משמעותית של יח"ד במרחב התכנית , ללא העלאה משמעותית של הצפיפות במגרשי המגורים עצמם. השינוי מבקש לייצר סביבות מגורים קומפקטיות, אינטנסיביות, מרובות שימושים והמשכיות, הנשענות על מרחב ציבורי מרושת ורציף ,עשיר בהזדמניות ושירותים בקרבת הבית . על פי תפיסה זו, המדיניות קובעת הנחיות ליצירת צפיפות מרחבית גבוהה, המהווה סף כניסה לתחבורה ציבורית איכותית, שירותים ותשתיות הנדרשים בסביבת הבית ,וצפיפות נמוכה יחסית בסביבת  המגורים המיידית ,המאפשרת גיוון בטיפולוגיות בנייה ועירוב שימושים. בהמשך לפגישה שהתקיימה לאחרונה בין ראש העיר רמי גרינברג וצוות מינהל הנדסה לבין כל הגורמים הרלוונטיים (צוותי האדריכלות והתכנון), בה ביקש ראש העיר להאיץ את קידום התכנית לפארק הירקון פ"ת, היום (ה') התכנסה הוועדה המקומית והחליטה לאשר את התכנית פה אחד. בתוך כך, התכנית הועברה להמשך ההליך בוועדה המחוזית על המפה: פארק הירקון שמתוכנן לקום בין גדות נחל הירקון ועד תוואי דרך אם המושבות על פני שטח כולל של כ-6,000 דונם. זאת בהמשך לשטחי הטבע הקיימים לאורך נחל הירקון. שטח התכנית היא 5,850 דונם, מתוכם 1255 דונם לטובת פארק עירוני שיכלול שטח לנופש, 1066 דונם לגן לאומי, 107 דונם לספורט, 642 דונם לשטח חקלאי מיוחד, וכן 639 דונם לפיתוח למגורים ותעסוקה. התכנית מציעה מגוון אפשרויות פנאי ובילוי, כגון: נקודות תצפית, מדשאות, גשרים, שבילי אופניים והולכי רגל וכן חיבורים על אזוריים, מסעדות, מגרשי ומוקדי ספורט, אזורים לאירועים זמניים ואזורי פיקניק, פארק שעשועים, חניות לבאי הפארק ועוד. במסגרת התכנית יותוו מסלולי גישה אל הפארק וממנו לעיר. בנוסף, התכנית מציעה פיתוח נרחב לגדות נחל שילה ונחל מזור העוברים בתחומי הפארק וכן פיתוח מערכת ניקוז עירונית אשר תמנע הצפות בימים סוערים. כמו כן, התכנית שמה דגש על שימור מערכות ובתי גידול טבעיים וכן שיחזור ושימור אתרי המורשת הקיימים באזור. התכנית בפארק הירקון כוללת גם מתחמי בינוי שיוקמו בסמוך לשכונות הצפוניות על פני שטח של כ-639 דונם ויאפשרו תכנון במסגרת הליך "איחוד וחלוקה". ראש העיר רמי גרינברג אמר כי: "פתח תקוה תשנה את פניה בשנים הקרובות בכל תחום ובפרט בתחום הבינוי וההתחדשות, לצורך כך מקדמת העירייה תכנית לתוספת משמעותית של שטחים ירוקים לנופש ופנאי לרווחת תשובי העיר במקביל, אנחנו מקדמים מגוון פתרונות תנועה אפשריים וכן את מערך התחבורה הציבורית, לרבות הרכבת הקלה והמטרו שיעברו בתוואי העיר". עוד אמר: "תכנית פארק הירקון תעלה את הדימוי העירוני ותאפשר ריאה ירוקה בהיקף משמעותי אשר תציב את פתח תקוה כעיר מטרופולינית ומובילה. שטחים פתוחים במרחב העירוני תורמים להקלה ולמרגוע ואנו ממשיכים לקדם את התכנית ביתר שאת מול הגורמים הרלוונטיים לרווחת התושבים כבר בשנים הקרובות. סיים ראש עיריית פ"ת.
No items found

מה זאת השבחת קרקע?

איתור הקרקע

האנליסטים של "זמרת הארץ" מנתחים את היצע הקרקעות הקיים והמיועד לבנייה ובוררים מתוכו בפינצטה את עסקאות ההשבחה המתאימות להשקעה.

 

יציאה לדרך

העסקה מתבצעת בשלב שבו הקרקע מיועדת אך עדיין לא מאושרת לבנייה בפועל, ונכנסת לתהליך של השבחה והבשלה בכל שלב על ציר הזמן.

קצירת הפירות

לאורך התקדמות תוכנית הקרקע עד לבנייה, ניתן לממש את ההשקעה הראשונית בכמה תחנות בדרך, וליהנות מפירות ההשקעה בהתאם לשלב המימוש.

השבחת קרקעות - למי זה מתאים?

לבעלי הון עצמי

מי שיש להם הון עצמי בסך של 100 אלף ש"ח ומעלה, המתעניינים באלטרנטיבות השקעה לטווח בינוני וארוך

למשפחות צעירות

הורים צעירים, המבקשים לייצר פוטנציאל לתשואה עתידית שתאפשר להם לדאוג לכל ילדיהם

למעוניינים בפיזור

בעלי תיק השקעות מגוון, המחפשים אלטרנטיבות השקעה ומבינים את הפוטנציאל שבהשבחת קרקע

לפנסיה שלכם

למעוניינים באלטרנטיבה נכסית נוספת לביטחונם ולהבטחת העתיד שלהם ושל משפחתם

זמרת הארץ

ברוכים הבאים אל זמרת הארץ זמרת הארץ מקבוצת ראדיסון מתמחה באיתור עסקאות השבחת קרקע ובהשקעה בהן, תוך שיתוף בעלי הון עצמי בהשקעותיה. הקבוצה הוקמה על ידי מומחים בעלי יותר מ-30 שנות ניסיון בתחום הנדל"ן להשבחה, ומתמקדת בניהול עסקאות נדל"ן בעלות פוטנציאל תשואה גבוה במיוחד. השקעות בנדל"ן – ובנדל"ן פיננסי במיוחד – דורשות מומחיות ושיקול דעת. לפני כל השקעה נערכות בדיקות מקיפות של הקרקעות המיועדות לבנייה עתידית, על ידי טובי המהנדסים והשמאים, במטרה להעריך את הפוטנציאל של כל עסקה. אם הבדיקה מצביעה על פוטנציאל גבוה, הקבוצה משקיעה בנכס – ומציעה ללקוחותיה …

קרא עוד
סגירת תפריט
דילוג לתוכן