ראדיסון עיר ימים – חדרה

תוכנית "עיר ימים" בחדרה היא תכנית להקמת רובע מגורים ומלונאות ברצועת החוף הצפון-מערבית של העיר. הרובע החדש ישתרע על פני כ-2,000 דונמים, מהם 1,100 דונמים של שטחים פתוחים.  הפרויקט יכלול כ-10,000 יחידות דיור, 1,400 חדרי מלון, וכן טיילת באורך 2.5 ק"מ ורצועת חוף ברוחב 200 מטרים.

המיקום הגיאוגרפי

תוכנית "עיר ימים" תיבנה על אחת מעתודות הקרקעות האחרונות של חדרה. הרובע החדש בצפון-מערב העיר ישתרע בין שכונת גבעת אולגה מדרום לבין נחל חדרה מצפון. התוכנית נהנית ממיקום אידיאלי מכל הבחינות: הקרקעות גובלות באחת מרצועות החוף היפות בישראל, טובלות בירוק, מוקפות שטחים פתוחים, וצמודות לכבישים מרכזיים כמו כביש 6, כביש 4 וכביש 9 החדש

הסביבה השיתופית

לאורך קו החוף תוקם טיילת תיירותית וחופי רחצה עירוניים. בצפון, באזור רכס הכורכר המיועד לשימור, ישולב פארק טבעי עם פארק נחל חדרה. על קו החוף מתוכננים כ-10 בתי מלון. לצורך עידוד הקמת המלונות ומשיכת היזמים לעיר, מציניים בעירייה כי יאפשרו שילוב של מספר שימושים באזור זה, לכל בית מלון תהיינה גם זכויות בנייה למגורים בשורה הראשונה לים ומסחר בקומת הקרקע לכיוון הטיילת. עוד ציינו בעיריית חדרה כי המגורים שיוקמו ברובע זה יאופיינו כמגורים איכותיים, בעלי נגישות מיידית לפארקים ברובע ולחוף הים, ובקרבה לבתי ספר ולרחובות מסחריים משולבים. עוד הוסיפו כי האזור החדש יתאפיין בעירוב שימושים כגון מגורים, תעסוקה ומסחר, עידוד שימוש בתחבורה ציבורית ורכיבה על אופניים, דיור בר-השגה ותמהיל דיור מגוון, בנייה ירוקה השומרת על זכויות שמש וזרימת אוויר מהים.

ההזדמנות העסקית

חדרה, בקצהו הצפוני של אזור השרון, מוגדרת על ידי רבים כ"עיר המחר" בתחום הנדל"ן, ונהנית מהתעניינות רבה מצד רוכשי דירות ויזמים. תוכנית "עיר ימים" צפוי לשנות את פני העיר, ולמתג את חדרה כעיר תיירות.

תוכנית "עיר ימים" מציעה הזדמנות השקעה בקרקע המיועדת לפיתוח עירוני לשם מגורים ומסחר, כחלק מתכנית מתאר ארצית (חד/2020) מאושרת, ותכנית מתאר מחוזית 302-340539, המצויה בשלבי הכנה למפורטות.

במסגרת התוכנית, מוצעים למכירה מגרשים בגודל 133 מ"ר, המקנים דירת 5 חדרים, כולל רישום בטאבו. רכישת קרקעות בשלב זה מקנה למשקיעים הזדמנות להשיג תשואה גבוהה במיוחד. הקרקע פרטית, סחירה וניתנת למימוש בכל שלב. 

הקרקע אינה זמינה לבנייה מיידית וזאת ההזדמנות ליהנות מפוטנציאל ההשבחה.